duminică, 9 octombrie 2011

Steaua s-a impus in derby

Derby-ul a fost unul extrem de echilibrat, Steaua reusind sa se impuna in partea secunda a jocului.

Fundasul dinamovist Nitu a deschis scorul cu o lovitura de pedeapsa. Vlaicu a egalat cateva minute mai tarziu din acelasi procedeu.

Nitu si-a adus din nou echipa in avantaj in minutul 24, Vlaicu reusind egalarea in ultimul minut al primei reprize.

Scorul a fost egal, 6-6, pana in in minutul 76, cand Dumbrava a reusit un dropgol de la 30 de metri.

Patrascu a reusit singurul eseu al intalnirii in ultimul minut de joc.

Steaua ramane pe 2, la patru puncte de Baia Mare.
CS Dinamo Bucuresti-CSA Steaua Bucuresti – FRR – GSP TV -ora 15.00: 6-14
Arbitri: Petrescu Radu-Vasiliu Razvan, Iordachescu Razvan-Irimia Mihai
Arbitru Video: Bogdan Milita
Observator Federal: Vatui Mircea

Dinamo: 15 Nitu Octavian, 14 Statulescu Dan, 13 Barbuliceanu Adrian (C), 12 Mamoc Marius, 11 Catalin Nicolae, 10 Curea Darie, 9 Caplescu Ciprian, 1 Dobre Flavius, 2 Tasca Florin, 3 Badalicescu Vlad, 4 Butugan Marian, 5 Ratiu Cosmin, 6 Adascalitei Mihai , 7 Vasile Dragos, 8 Ion Adrian
Rezerve: 16 Bejan Daniel, 17 Tamba Petru, 18 Leon Victor, 19 Nastase Andrei, 20 Tanase Vlad, 21 Oprea Nicolae, 22 Muntean Bogdan, 23 Stan Cosmin

Steaua: 15 Vlaicu Florin, 14 Patrascu Stefan, 13 Vlad Dan, 18 Ionita Florin, 23 Rosca Mihai, 10 Dumbrava Danut (C), 9 Diaconescu Grigoras, 1 Nere Nicolae, 2 Mihalache Marcel, 3

Baraulea Madalin, 4 Tatu Cornel, 5 Grigore Alexandru, 6 Moisei Cristian, 7 Lucaci Viorel, 8 Ianus Daniel
Rezerve: 17 Panzaru Marian, 16 Dumitrescu Ionel, 19 Melinte Laurentiu, 33 Iliescu Andrei, 21 Maftei Adrian, 24 Stefan Mihai, 26 Gottschling Ionut

2′- Nitu: lovitura de pedeapsa
6′ – Vlaicu: lovitura de pedeapsa
23′ – Lucaci: cartonas galben
24′ – Nitu: lovitura de pedeapsa
40′ – Vlaicu: lovitura de pedeapsa

PAUZA

68′ – Baraulea: cartonas galben
68′ – Statulescu: cartonas galben
76′- Dumbrava: dropgol
76′ – Ianus: cartonas galben
76′ – Nastase: cartonas galben
80′ – Patrascu: eseu