sâmbătă, 26 martie 2011

Dinamo castiga la Arad.

Capitanul ros-albilor a avut un aport important in victoria echipei sale la Arad. Barbuliceanu a marcat 16 din cele 28 de puncte ale lui Dinamo.

Echipa din Stefan cel Mare a deschis scorul in minutul 4 prin Barbuliceanu, care a transformat o lovitura de pedeapsa. Acelasi jucator a adus si restul punctelor pana la pauza.

In partea a doua, pilierul Petru Tamba a culcat balonul in terenul de tinta, Mamoc l-a copiat 14 minute mai tarziu. Curea a transformat ultimul eseu si a stabilit scorul final. Arad 0, Dinamo 28.

CSU Arad – Dinamo: 0-28
Stadion Sanicolaul Mic, ora 11.00
Arbitri: Iordachescu Vlad-Cantor Bogdan, Diaconescu Robert
Observator Federal : Spataru Silviu

Marcatori :
4′ -Barbuliceanu: lovitura de pedeapsa
6′ – Barbuliceanu: eseu
7′ – Barbuliceanu: transformare
12′ – Barbuliceanu: lovitura de pedeapsa
40′ – Barbuliceanu: lovitura de pedeapsa
54′ – Tamba: eseu
68′ – Mamoc: eseu
68′ – Curea: transformare

Cartonase galbene:
34′ – Dobre – greseli repetate
60′ – Barbuliceanu – lovire cu pumnul
60′ – Stoica – lovire cu pumnul
76′ – Nastase – greseli repetate

CSU ARAD : 15. Marchis Danut, 14. Struna Alexandru, 21. Danga Petru, 12. Bordea Valentin, 11. Gobjila Roman, 10. Baltatu Madalin, 9. Irimia Bogdan, 8. Salavastru Florin, 7. Stoica Daniel (C),6. Simion Ionut, 5. Deaconu Andrei, 4. Moraru Mihai, 3. Batia David, 2. Maxim Florin, 1. Grindei Marian
Rezerve: 22. Neacsu Bogdan, 17. Florut Ionel, 16. Burtila Costel, 25. Grigoras Andrei, 20. Rad Radu Andrei, 24. Ciocan Ionut, 30. Florea Ioan, 23. Farcas Costel

DINAMO: 15. Munteanu Bogdan, 14. Oprea Nicolae, 13. Barbuliceanu Adrian (C), 12. Mamoc Marius, 11. Marin Alexandru, 10. Curea Darie, 9. Caplescu Ciprian, 8. Mersoiu Constantin, 7. Ion Adrian, 6. Tasca Florin. 5. Butugan Marian, 4. Ratiu Cosmin, 3. Badalicescu Vlad, 2. Tamba Petru, 1. Dobre Flavius
Rezerve: 16. Merca Mihai, 17. Leon Victor, 18. Nastase Andrei, 19. Calugareanu Adrian, 20. Dragos Vasile, 21. Cristea Andrei, 22. Statulescu Dan, 23. Bejan Daniel