sâmbătă, 1 octombrie 2011

Anglia 16 - 12 Scoţia

Anglia s-a calificat în sferturile de finală ale Rugby World Cup 2011 după ce a învins Scoţia cu scorul de 16-12.

Anglia a fost condusă pe tabela de marcaj până în minutul 78 şi a tremurat serios la acţiunile scoţienilor.

Scoţia a încercat marcarea unui eseu care să nu îi dea Angliei posibilitatea nici măcar a bonusului defensiv, caz în care Anglia ar fi aşteptat cu sufletul la gură meciul de mâine dintre Argentina şi Georgia.

În cele din urmă, Anglia s-a impus, graţie unui eseu marcat cu 120 de secunde înainte de final.Scoţia mai are doar şanse teoretice de a se califica în sferturi.

Iată situaţia în Grupa B, înainte disputării ultimului meci, mâine, Argentina - Georgia: