luni, 11 iulie 2011

Nationala de Rugby 7, penultimul loc la Barcelona

Echipa masculina de Rugby 7 a Romaniei a terminat pe locul 11 turneul desfasurat in acest weekend la Barcelona.

Romanii au fost invinsi in prima a zi a competitiei de Anglia, Franta, Olanda si Italia. In a doua zi a competitiei, am invins Georgia cu scorul de 12 la 7.

In meciurile de clasament (pentru locurile 9-12) Romania a fost invinsa in primul meci de Tara Galilor si a castigat impotriva Moldovei, terminand turneul pe locul 11.

Competitia a fost castigata de Rusia care a dispus in finala de Italia cu scorul de 7 la 5.

Finalele Campionatului European de Rugby 7 vor avea loc la Bucuresti, pe 16 si 17 iulie, pe Stadionul National Arcul de Triumf.
La Bucuresti Romania face parte din Grupa B alaturi de Italia, Portugalia, Ucraina, Franta si Georgia.

Ultimele doua echipe din clasamentul final vor retrograda in divizia secunda.