duminică, 24 aprilie 2011

Steaua castiga din nou la limita

Militarii au punctat primii la Constanta prin capitanul Dumbrava, care a transformat in puncte o lovitura de pedeapsa.
Replica gazdelor a venit dupa cateva minute prin Lazar Filip care l-a imitat pe Dumbrava.

Farul a marcat primul eseu al intalnirii prin internationalul Catalin Nicolae.

Decarul stelist a redus din avantaj printr-un dropgol de la 30 de metri. Flankerul Melinte a marcat primul eseu pentru ros-albastri, iar Vlaicu a marcat in ultimul minut al primei reprize dintr-o lovitura de pedeapsa.

Repriza secunda a apartinut Farului care a atacat in valuri reduta militarilor, desi primii care au marcat au fost stelistii prin inchizatorul Daniel Ianus.

Apostol si Valcu au semnat incercarile constantenilor din partea secunda.
Catalin Nicolae a avut sansa victoriei dar a ratat ambele transformari.

RCJ Farul Constanta – CS Steaua Bucuresti ora 14.00 – Stadionul Mihai Naca: 18-19
Arbitri: Petrescu Radu – Bodea Ionut, Vasiliu Razvan
Arbitru nr. 4: Bujoreanu Viorel
Observator oficial: Bargaunas George
Farul Constanta: 15. Jantijes Eugene, 14. Nicolae Catalin, 13. Gheara Constantin, 12. Carpenter Derek, 11. Van Wyk McGrath, 10. Filip Lazar, 9. Ivan Valentin, 8. Vilcu Alex, 7. Mitu Alex, 6. Carpo Daniel (C), 5. Munteanu Cristian, 4. Agiacai Onal, 3. Boar Romulus, 2. Otar Turashvili, 1. Zapan Petru
Rezerve: 16. Cornei Cristian, 17. Graur Catalin, 18. Sasu Florin, 19. Mototolea Vali, 20. Puisoru Ionut, 21. Bezuscu Victor, 22. Apostol Adrian, 23. Pirvu Marian
Steaua: 15. Vlaicu Florin, 14. Zamfir Viorel, 13. Cazan Ionel, 12. Ionita Florin, 24. Stefan Mihai, 10. Dumbrava Danut (C), 9. Diaconescu Grigoras, 8. Daniel Ianus, 7. Lucaci Viorel, 6. Melinte Laurentiu, 5. Necula Remus, 4. Tatu Cornel, 3. Baraulea Madalin, 2. Bogdan Zebega, 1. Nere Nicolae
Rezerve: 16. Mihalache Marcel, 17. Dumitrescu Ionel, 18. Grigore Alexandru, 19. Panzaru Marian, 20. Cracea Cristian, 21. Patrascu Stefan, 28. Maftei Adrian, 23. Iliescu Andrei

5’ – Steaua – Dumbrava: lovitura de pedeapsa
6’ – Farul – Filip: lovitura de pedeapsa
24’ – Farul – Nicolae: eseu
29’ – Steaua – Dumbrava: dropgol
34’ – Steaua – Melinte: eseu
39’ – Steaua – Vlaicu: lovitura de pedeapsa

44’ – Steaua – Ianus: eseu
54’ – Farul – Apostol: eseu
67’ – Farul – Turaschvili: cartonas galben
67’ – Steaua – Lucaci: cartonas galben
80’ – Farul – Valcu: eseu