duminică, 27 martie 2011

Farul Constanta a castigat la limita la Timisoara

Marinarii au castigat la Timisoara derbyul primei runde a SuperLigii CEC Bank.

Timisoara a deschis scorul prin Fercu, reprofilat fundas, Calafeteanu a transformat si gazdele conduceau cu 7-0 din minutul 7.
Mijlocasul la gramada al celor de la RCM a a reusit si o lovitura de pedeapsa si scorul devenea 10-0. De partea cealalta, Constanta nu a beneficiat de loviturile de pedeapsa acordate, Bezuscu reusind sa transforme doar o singura lovitura de pedeapsa pana la pauza.

Namibianul Van Wyk McGrath a reusit singura incercare a constantenilor in minutul 45.
11 minute mai tarziu, Catalin Nicolae a transformat o lovitura de pedeapsa. Calafeteanu a reaprins sperantele timisorenilor in minutul 62 cu o lovitura de pedeapsa transformata dar in minutul urmator Nicolae Catalin a adus ultimele puncte constantenilor prin acelasi procedeu.

Cu cinci minute inainte de finalul meciului Valentin Calafeteanu a ratat o lovitura de pedeapsa de la 18m, pozitie centrala, trimitand in bara.

RCM UV Timisoara -Farul Constanta:
Stadion RCM, ora 11.00 – IN DIRECT la GSP TV
Arbitri: Horatiu Bargaunas – Nicolae Copil, Razvan Iordachescu
Observator Federal: Mircea Vatui

6′ – Timisoara – Fercu: eseu
7′ – Timisoara – Calafeteanu: transformare
10′ – Timisoara – Calafeteanu: lovitura de pedeapsa
20′ – Constanta – Bezuscu: lovitura de pedeapsa

45′ – Constanta – McGrath: eseu
56′ – Constanta – Nicolae: lovitura de pedeapsa
62′ – Timisoara – Calatafeteanu: lovitura de pedeapsa
63′ – Constanta – Nicolae: lovitura de pedeapsa

cartonase galbene
34′ – Conache – greseli repetate
37′ – Mitu – antijoc
67′ – Carpenter – greseli repetate

RCM UV TIMISOARA: 15. Fercu Catalin, 14. Lemnaru Madalin, 13. Makapelu Lapana, 12. Stamatin Bogdan, 11. Rosu Valentin, 10. Conache Gabriel, 9. Calafeteanu Valentin, 8. Rus Vasile, 7. Bradu Bogdan, 6. Tanase Laurentiu, 5. Drenceanu Marian, 4. Lazar Dorin, 32. Maris Samuel, 2. Capatina Eugen, 1. Nacuta Claudiu (C)
Rezerve: 16. Borzas Paul, 17. Tarus Alexandru, 30. Pungea Horatiu, 31. Preotescu Lucian, 18. Cristian Miu, 24. Zaiba Raul, 23. Florin Fintanaru, 21. Bizo Gheorghe

FARUL CONSTANTA: 15. Nicolae Catalin, 14. Apostol Adrian, 13. Gheara Constantin, 12. Carpenter Derek, 11. Van Wyk McGrath, 10. Bezuscu Victor, 9. Ivan Valentin, 8. Vilcu Alexandru, 7. Mitu Alexandru, 6. Carpo Daniel (C), 5. Munteanu Cristian, 4. Agiacai Onal, 3. Boar Romulus, 2. Otar Turashvili, 1. Zapan Petru
Rezerve: 16. Cornei Cristi, 17. Graur Catalin, 18. Sasu Florin, 19. Mototolea Vali, 20. Zainea Mihaita, 21. Filip Lazar, 22. Pirvu Marian, 23. Puisoru Ionut