duminică, 26 februarie 2012

Ucraina 6 – 41 Spania

Spania a dominat intreaga partida si a reusit sa marcheze cinci eseuri, in timp ce Ucrania, nu a reusit decat doua lovituri de pedeapsa.

Spaniolii incep meciul in minutul 10 cu un eseu al lui Phipps, transformat de Sempere.

Au urmat doua lovituri de pedeapsa ale lui Peluchon si scorul era 0-13 in minutul 26. Finalul primei reprize a adus un nou eseu al spaniolilor, marcat de Sempere si transformat de Peluchon. Scorul la pauza era 3-20.

Repriza a doua a continuat in aceeasi nota, spaniolii marcheaza din nou prin Sempere si Visensang, iar Peluchon reuseste ambele transformari.

Spaniolii obtin punctul bonus, dar nu se opresc aici, in minutul 68 reusesc sa marcheze cel de-al cincilea eseu, iar Peluchon transforma din nou. Scor final, 6-41.

Ucraina: 15. Sergei Monastiryov, 14. Artyom Kulik, 13. Oleg Kosarev, 12. Dennis Masjukov, 11. Maxim Kravchenko, 10. Sergei Tserkvniy, 9. Zurab Kikacheishvili, 1. Alexander Polansky, 2. Nikolai Kirsanov, 3. Eugene Chaika, 4. Vyacheslav Krasil’nik, 5. Alexander Tsapenko, 6. Dmitry Fedyshyn, 7. Ruslan Radchuk, 8. Yuri Pidganyak,
Rezerve: 16. Vitaly Kramarenko, 17. Oleg Shevchenko, 18. Dennis Milov, 19. Andrei Dremov, 20. Nikolai Deliergiev, 21. Taras Marchenko, 22. Miroslav Shulyak.

Spania: 15. Mathieu Peluchon, 14. Sergi Aubanell, 13. Jaime Nava, 12. Pierre Garcia, 11. Sebastien Ascarat, 10. César Sempere, 9. Sebastien Rouet, 1. Frank Labbe, 2. Jonathan Phipps, 3. Joe Hutchinson, 4. Tom Parker, 5. Jesús Recuerda, 6. Lucianio Bettera, 7. Mathieu Roca, 8. Mathieu Visensang
Rezerve: 16. Beñat Auzqui, 17. Jesús Moreno, 18. Jon Insausti, 19. David Barrera, 20. Mickael López, 21. Pierre Belzunce, 22. Ryan Leroux