duminică, 13 noiembrie 2011

Bucharest Wolves 34-7 Banca Monte Crociati

Apostol a deschis scorul dupa doua minute de joc, Vlaicu a transformat eseul acestuia si scorul devenise 7-0 pentru Bucuresti.
Vlaicu a majorat scorul cu o lovitura de pedeapsa, cateva minute mai tarziu. Minutul 19 a adus a doua incercare semnata de aripa Apostol. Vlaicu a transformat din nou.

Capitanul Lupilor, Mihai Macovei, a primit galben pentru un placaj inalt. Imediat, italienii au marcat un eseu prin talonerul Carlo Festuccia, mijlocasul la gramada Zucconi reusind transformarea si stabilind scorul pauzei. Lupii 17, Crociati 7.

Tot bucurestenii au marcat primii si in repriza secunda, Vlaicu trimitand printre bete o lovitura de pedeapsa.
Apostol a urmarit un sut inalt trimis de un coleg a cules mingea dintre doi italieni si a inscris al treilea sau eseu. Vlaicu a fost din nou precis.

Abia intrat pe gazaon in locul lui Ratiu, Munteanu a inscris al patrulea eseu al Lupilor. Vlaicu a inchis tabela, Lupii 34, Crociati 7.

Lupii sunt pe primul loc in grupa cu 5 puncte, echipa noastra obtinand si punctul bonus ofensiv.

“Un meci greu pentru mine pentru ca e abia a treia partida ca titular in AMLIN Challenge Cup. Am marcat trei eseuri dar m-au ajutat colegii si am avut noroc. Sper sa jucam la fel de bine si in urmatoarele meciuri si sa obtinem rezultate cat mai bune in acest sezon”, a declarat Omul Meciului, Adrian Apostol.

“A fost un meci foarte interesant. Ca puncte pozitive as pune apararea foarte agresiva a jucatorilor nostri, punctul bonus obtinut, alternarea jocului intre gramada si treisferturi si rabdarea cu care am construit. Am avut 10 minute mai slabe in prima repriza, in care nu am fost lucizi. Gramada nu a functionat cum trebuie la inceputul meciului dar si-a revenit pe parcurs”, a spus Directorul Tehnic al Lupilor, Hari Dumitras.

Italienii au jucat in echipamentul celor de la CSM Bucuresti
Pentru ca au avut probleme cu echipamentul in aeroportul din Bologna si au ajuns in Romania doar cu tricourile de culoare inchisa, italienii au imprumutat tricouri din Romania.
CSM Bucuresti le-a pus la dispozitie tricourile pe care le folosesc in SuperLiga CEC Bank.
FRR multumeste pe aceasta cale echipei bucurestene pentru promptitudinea aratata.

Marcatori
Wolves: Apostol – eseu (3); Munteanu – eseu; Vlaicu – transformare (4), lovitura de pedeapsa (2)
Crociati: Festuccia – eseu; Zucconi – transformare

Wolves: 15. Florin Vlaicu, 14. Ionut Niacsu, 13. Csaba Gal , 12. Cristian Dinis, 11. Marian Apostol, 10. Ionut Dimofte, 9. Grigoras Diaconescu, 1. Madalin Baraulea, 2. Andrei Radoi, 3. Nicolae Nere, 4. Cosmin Ratiu, 5. Marius Danila, 6. Mihai Macovei, 7. Viorel Lucaci, 8. Daniel Ianus,
Rezerve: 16. Eugen Capatana, 17. Andrei Ursache, 18. Vlad Badalicescu, 19. Cristian Munteanu, 20. Bogdan Petreanu, 21. Florin Surugiu, 22. Ionut Florea, 23. Adrian Barbuliceanu,

Crociati: 15. Giulio Rubini, 14. Luca Carritiello, 13. Hamid En Naour, 12. Sebastian Damiani, 11. Giovanni Alberghini, 10. Davide Farolini, 9. Jacopo Zucconi, 1. Francesco Pepoli, 2. Carlo Festuccia, 3. Marco Coletti, 4. Lollo Contini, 5. Douglas Fletcher, 6. Mike Van Vuren, 7. Diego Delnevo, 8. Gabriele Cicchinelli,
Rezerve: 16. Andrea Manici, 17. Pardeep Singh, 18. Luigi Milani, 19. Edoardo Ruffolo, 20. Giuseppe Sciacca, 21. Marco Gennari, 22. Federico Magri, 23. Filippo Casalini,