duminică, 1 aprilie 2012

ROMANIA 71 - 0 UCRAINA

Romania incepe partida cu Mihai Macovei in postura de capitan, dupa ce Cristi Petre s-a accidentat la incalzire.
Acesta a fost inlocuit in teren de Marius Danila. In ultima partida din Cupa Europeana a Natiunilor, Romania a inscris 11 eseuri.

Mihai Macovei deschide scorul in minutul patru al partidei, Calafeteanu transforma si scorul este 7-0 pentru Romania.

Cinci minute mai tarziu, Mihai Rosca marcheaza cel de-al doilea eseu al Stejarilor. Macovei reuseste sa inscrie din nou in minutul 25, iar in minutul 38, Niacsu inscrie si el o incercare.
Calafeteanu transforma de fiecare data.

In minutul 38, Cristian Dinis primeste cartonas galben si Romania incepe repriza a doua in 14 jucatori, dar in avantaj pe tabela de marcaj, scorul fiind 28-0.

Madalin Lemnaru deschide repriza a doua cu o incercare transformata de Calafeteanu.
In minutul 43, Kikacheishvili Zurab primeste cartonas galben si iese din teren pentru 10 minute, timp in care Marius Danila si Marian Gorcioaia marcheaza fiecare cate un eseu, transforma Calafeteanu si Vlaicu.

In minutul 60, Rosca marcheaza al doilea eseu al sau din acest meci, urmat Eugen Capatana si Csaba Gal si ei cu cate o incercare reusita.
Vlaicu rateaza transformarile.

Finalul partidei aduce Romaniei un eseu de penalizare transformat de acesta data de Vlaicu, iar scorul final este 71-0, Romania – Ucraina.

ROMANIA-UCRAINA: 71-0